Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce. *** Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce.

Zde je vše podáno tak jednoduše, jako byste danou problematiku probírali s kamarádem na příjemném posezení třeba u grilu.

Přečetl jsem knihu MOTIVACE velmi rychle. Je psaná lehkým srozumitelným jazykem. Nemusel jsem, jako u mnohých publikací podobného žánru, přerušovat čtení, vracet se a snažit se pochopit sdělení autora v komplikovaných větách s odbornými výrazy. Zde je vše podáno tak jednoduše, jako byste danou problematiku probírali s kamarádem na příjemném posezení třeba u grilu.

Po dočtení, a tak jak to obyčejně mívám, mi po pár dnech začaly v hlavě v souvislosti s touto knihou vyvstávat otázky. A protože jsem na všechny neznal odpovědi, přečetl jsem si knihu podruhé. Příjemné vypravěčské prostředí mne znovu pohltilo a já jsem v knize našel další úrovně důležitých sdělení, ty, které mne při prvním čtení minuly, protože jsem se věnoval jednodušší a čtivější lince příběhu. Na spoustu svých otázek jsem nalezl odpovědi, a s každou zodpovězenou otázkou přicházel další dotaz, který jsem sám sobě pokládal.

Pracuji ve vedoucí pozici, denně komunikuji s kolegy, každý z nich je jiný, má své přednosti i slabší stránky. Přemýšlel jsem, jak uchopit znalosti získané z knihy a aplikovat je tak, abychom všichni pracovali efektivněji a v příjemném prostředí s kvalitními mezilidskými vztahy.

Sáhl jsem tedy po autorově první knize „Za to můžeš ty, můj mozku“. Vrátil jsem se k základnímu rozdělení lidských povah a začal si podle nich „třídit“ své kolegy, vyhledávat jejich způsoby myšlení, jednání a přiřazovat si je k úkolům, které jim zadávám. Knihy se vzájemně doplňují, nejlépe fungují společně, a ještě lépe s třetí autorovou knihou, jak v pořadí, tak, v tomto výčtu, „Hýčkej si svého čumila“.

Pozorný čtenář si může, při správné syntéze informací, vytvořit dokonalý návod, jak jednat s osobami ve svém okolí. To mu může pomoci nejen v pracovním, ale také soukromém životě, předejde mnoha konfliktům a získá respekt svého okolí.

Ve výsledku konstatuji, že vidím velký prostor k tomu, abych v naší společnosti vytvořil lepší pracovní prostředí a že je potřeba, abych do toho zahrnul i sám sebe.

Jan Pala, předseda a trenér KPS Ostrava

jan.pala@kpsostrava.cz
www.kpsostrava.cz
tel: +420 733 620 280