Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce. *** Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce.

Vysvětluje kořenové příčiny špatné spolupráce mezi kolegy.

S Vlastimilem spolupracuji čtvrtým rokem, jsem aktivním účastníkem jeho školícího programu a považuji ho za odborníka, lektora, zkušeného profesionála, který nám jako firmě i jako jednotlivcům pomáhá spolu žít a dělat věci tak, aby nás to bavilo a chtěli jsme to.

Potkali jsme se v prostředí firmy, ve které po spoustě personálních veletočů, skoro pěti desítkách vyměněných ředitelů, nemalé skupině velmi drahých „hvězd“ odjinud (které stejně v prostředí firmy většinou do roka zhasly),  jsme si museli pomoci zevnitř, a to především prací na posunu firemní kultury, hledáním a rozvojem talentů uvnitř firmy a tvorbou prostředí důvěry.

Touto knihou mi Vlastimil udělal velkou radost, protože samostatnou problematiku „Orlitova okna“ shrnul do čtivé formy a velmi zajímavého příběhu, který je lehce zapamatovatelný. Zároveň Vlastimil nesklouzl pouze k populární povrchnosti instantních manažerských kuchařek a pomáhá vysvětlit kořenové příčiny špatné spolupráce mezi kolegy.

Každý z nás se při postupu ve své kariéře potýkal se stejnými nešvary a hledání PROČ to nejde, když se tak snažím a stojí mne to tolik času. Pokud pominu idealistickou situaci práce v nově založené společnosti na zelené louce, kde jsou všichni po škole, tak ve všech ostatních případech přichází nový kolega do firmy, kde už jsou jeho spolupracovníci, mají tam něco odžito a odpracováno, mají rozběhnutou kariéru, zažili už úspěchy i zklamání, a schopnost načíst jejich aktuální motivaci, ale i reálné přínosy, spolu se znalostí jejich příběhu je klíčem k úspěchu.

ING. LUKÁŠ ANDRÝSEK, ČLEN PŘEDSTAVENSTVA, VÝKONNÝ ŘEDITEL, DAKO-CZ, A.S.