Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce. *** Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce.

Kniha, kde se snoubí lidskost s odhodláním

Knihu Jak získat vysněnou práci jsem začala číst spíše se zájmem o autorův pohled na toto téma. Za cílovou skupinu, která by text potřebovala, jsem se rozhoně nepovažovala. Přeci rozjíždím svou vlastní značku, podnikám a na pohovoru asi nějakou dobu nebudu. 

Už během čtení jsem však vnímala, že text může oslovit nejen žadatele o práci. Další a další část mě přesvědčovala silně o tom, že tato kniha si zaslouží minimálně příspěvek na mé facebookové zdi. Ještě jsem ji nedočetla, ale už si ji kupoval jeden kamarád a další uvažují. Mé povídání o ní bylo vskutku nadšené a důvod je jasný. V knize prostě nejde jen o to říct si jak napsat životopis nebo jak odpovídat na pohovoru. Jde zejména o náš vlastní přístup, který nám autor knihy přibližuje pomocí příkladů z praxe a svých vlastních životních zkušeností. Kniha rozhodně nehodnotí, ale spíše komentuje. Dává nám na výběr, jak k věcem můžeme přistupovat. Nechybí odpovědi na otázku Proč by to tak mělo být, a tak je logickým nástrojem pro hledání našich snů.

Já v knize našla zpřízněnou duši a spoustu podobných myšlenek, které nosím v hlavě sama. Každý však důležitost sdělení vnímat nemusí. Můžeme mít pocit, že vlastní invence, poznání a prodej sebe sama je něco, co naše šance v životě, nejen u pohovoru, zvýšit rozhodně nemůže a že jsou oblasti, které potřebují více altruismu než obchodního ducha. Musím se však ptát: „A to se vylučuje?“. Jsem nadšená, že existuje kniha, kde se snoubí lidskost s odhodláním, ukazuje nám naši hodnotu a dává nám příklady, jak ji ukázat světu! 

Z praktického hlediska mám za to, že z knihy si odnesete mnohé, pokud si říkáte, že jste se ještě příliš nepoznali a vlastně nevíte, co vás baví, pokud si nejste jistí, jak o sobě vlastně hovořit, popřípadě co o sobě napsat, pokud hledáte práci. Nechybí ani prostor pro ty, kteří už všechno ví a jen netuší jak najít a zaujmout tu správnou firmu, kde by chtěli pracovat. Na své si příjdou jistě i potenciální zaměstnavatelé. Kniha mě i v tomto ohledu o mnohé posunula.

Přeji příjemné čtení! Dávám 10 z 10 bodů a děkuji za sdílení všech myšlenek autorovi!

Bc. Regina Bednaříková, doposud leadr projektu Edu Forum