Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce. *** Máte-li zájem o osobní věnování s podpisem autora napište nám prosím do mailu k objednávce.

Čím se liší úspěšní kandidáti na volná pracovní místa od těch neúspěšných

Je to asi týden co jsem si domů, po parném a vyčerpávajícím dnu, mnoha náročných úkolech, rozhovorech se zaměstnanci, ale i kandidáty na volná pracovní místa u nás ve firmě, odvážel na přední sedačce vozu knihu autora PaedDr. Vlastimila Orlity: „ Jak získat vysněnou práci“.  Už při jízdě přemýšlel co mi tato kniha ukáže užitečného a nového? Stojí za to si jí přečíst? Přijde autor s pohledem, který mne jako personalistu s mnohaletou praxí v oblasti řízení lidských zdrojů zaujme?  Ještě ten večer jsem se do knihy začetl a moje odpověď na předcházející otázky  zní ANO.

PaedDr. Orlita je znám jako firemní poradce a lektor přinášející firmám i jednotlivcům „ skutečná řešení“.

Kniha je pro mne čtivá, zpestřená zajímavou grafikou a obohacena mnoha skutečnými příběhy „ze života“.  Přečtete si, čím se liší úspěšní kandidáti na volná pracovní místa od těch neúspěšných. Zjistíte, pro jakou práci se  máte rozhodnout. Jakou si zvolit cestu v profesní kariéře a jak dosáhnout naplnění svého vlastního snu. Věřím, že přečtením této knihy začnou čtenáři přemýšlet více o sobě a také si sebe více vážit. Kniha uvádí praktické a neotřelé návody jak si vybrat vysněného zaměstnavatele a získat vysněnou práci. Ukazuje na praktických příkladech a příbězích skutečných lidí co udělat proto, abychom tuto práci našli a také jak se vyrovnat s neúspěchy.  Jde o praktický návod jak dosáhnout životní i pracovní spokojenosti, který se vymyká radám prezentovaných na různých personálních agenturách a serverech.

Z osobní zkušenosti vím , že není jednoduché se v životě rozhodnout  jakou cestu v profesi zvolit. Mám  dát přednost práci, která mne možná bude živit, ale nebude mne bavit a nebo skutečně dělat to, co mě baví, v čem jsem skutečně výborný? Tuto knihu mohu tedy doporučit všem lidem, kteří stojí na rozcestí své kariéry a hledají odpovědi na tuto otázku. Mé doporučení směřuje také ke všem personalistům, náborářům a konzultantům  personálních agentur. Možná se na kandidáty ucházející se o zaměstnání začnete po přečtení této knihy dívat jinak……..

Mgr.Ladislav.Drozd (personální ředitel s více jak 20-ti letou praxi mj. TON Bystřice p. Hostýnem, Kostelecké uzeniny, CeWood)